Інформація щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл

бджола

Пунктом 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» (Наказ Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 №9, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 12.02.2001 №131/5322), передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок з зазначенням застосованого отрутохімікат ату, місця (у радіусі 7 км.), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно підпункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

А) 5 км. Від місця постійного перебування медоносних пасік;

Б) 2 км. Від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних та зоологічних заказників і т.п.);

В) 1 км. Від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за  собою дисциплінарну, цивільну-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства у галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (прихованні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Прошу довести інформацію до землекористувачів, які знаходяться на Вашої сільської (селищної) ради.