ПАМ’ЯТКА щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті.

МНС

Шановні мешканці Саратського району! У зв’язку з значним пониженням температури повітря зросла кількість випадків виникнення пожеж в побуті. З початку поточного року на території Саратського району виникло 4 пожежі в житловому секторі, з яких – 1 через необережне поводження з вогнем, 1 – через порушення правил пожежної безпеки при улаштуванні або експлуатації пічного опалення, 1 – через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електропобутових приладів та через порушення правил монтажу електроустановок та електромереж – 1. Знищено одна споруда та пошкоджено три житлові будинки. Орієнтовно матеріальний збиток від пожеж становить 116820 грн.

Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей – ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Основними причинами пожеж у житлових будинках являються:

  1. Необережне поводження з вогнем;
  2. Несправності та неправильна експлуатація приладів опалення;
  3. Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електропобутових приладів.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки та нагадайте собі основні правила пожежної безпеки в житлових будинках:

  1. Вчасно проводьте ревізію електропроводки, утримуйте в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади.
  2. Виконуйте заходи безпеки при користуванні пічними приладами.
  3. Не перевищуйте норму зберігання горючих рідин (вдома не більше 10 л легкозаймистих та горючих речовин, в індивідуальних гаражах не більше 40 л запасу палива і 10 кг мастила).
  4. Категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електропроводку шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів.
  5. Йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати включеними електроприлади, що працюють в режимі очікування.
  6. Якщо ви користуєтесь пічним опаленням, то необхідно перед початком, а також протягом усього опалювального сезону очищати димоходи та печі від сажі, біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м.

Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі.

У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте 101.

Осторожно Осторожно 2