Загальні збори громадян села Зоря та звіт сільського голови.

На загальних зборах мешканців села Зоря, Зорянський сільський голова Вікторія Райчева відзвітувала про роботу сільської ради та виконавчого комітету за 2016 рік та обговоренняплану економічного і соціального розвитку села Зоря на 2017 рік.

IMG_1935

Після звітування голови перед мешканцями села виступили Ірина Стоянова директор Зорянського будинку культури, Олена Георгієва завідувач дитячим садочком №2

IMG_1938

IMG_1944

Зокрема, Миколай Куртов (вчитель) підняв питання про незадовільну роботи поліцейського Олександра Мігова, який закріплений за Зорянською сільською радою.

IMG_1952

Валентин Богданов зробив акцент на необхідність встановлення світлофору в центрі села біля школи, яка розташована по трасі Одесса-Рені.

Георгій Чикликчі депутат Одеської обласної ради та керівник СПК «Дружба» проінформував суспільність про плани Одеської обласної державної адміністрації та встановлення камер спостереження вздовж траси Одесса-Рені, що значно зменшить злочинність.

IMG_1955

Бурхливо пройшло обговорення об’єднання громад. Мешканці села Зоря категорично були проти об’єднання з смт. Сарата посилаясь на те, що Зорянська сільська рада це фінансово спроможна громада, яка в змозі самостійно себе утримувати та розвиватися.

Валерій Тропанець підняв питання про ремонт доріг. Зауваживши на тому, що ямковий ремонт треба не просто латати, а вирізати і все проводити за технологіями.

Іван Владов виразив бажання, щоб діти вивчали у болгарській недільній школі «Камчік» вивчалася також англійська мова для всебічного розвитку дітей.

Василій Тропанець висловився з приводу зубного лікаря,який не виставив прейскурант своїх послуг із зазначенням ціни на свої послуги.

Іван Пейчев підняв проблему проїзду приватної сільськогосподарської техніки через село, що призводить до руйнування доріг села.

IMG_1962

IMG_1949
IMG_1941

Звіт Зорянського сільського голови Райчевої В.Д. за проведену роботу у 2016 році.

Шановні мешканці сіла Зоря! Сьогодні на кожного з нас звалюється безліч проблем, роботи, тому віднайти вільний час дуже важко. Але хотілось би, щоб про проблеми сіла, роботу, яка проводилася, знав кожен житель. Тому і вирішила помістити звіт про пророблену роботу на сторінки нашої газети. І на початку своєї доповіді я хочу подякувати Вам за виявлену мені довіру очолювати громаду села. Дякую всім людям, які щиро мене підтримують, допомагають вирішувати проблеми, дякую за добрі слова та поради. Я з перших днів своєї роботи на посаді сільського голови намагаюсь побудувати роботу депутатського корпусу, виконкому та працівників сільської ради так, щоб робота велась злагоджено, відповідально, відкрито так, щоб всім нам жилось краще у нашему селі.

Швидко промайнув рік мого служіння Громаді. Хочу поділитись з Вами досягненнями, тим що вдалось втілити в життя а також своїми думками, щодо подальшого життя та розвитку села Зоря.

 Розпочну з того, що обіцяла громаді створити в сільській раді атмосферу довіри та відкритості. Чи вдалось це мені – оцінювати Вам. Сільська рада є і буде публічною та відкритою у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення новин та сесій сільської ради на офіційному сайті, де кожен житель может ознайомиться з рішеннями сільської ради.

 За рік роботи створено міцна депутатська команда, яка здатна вирішувати будь-які питання громади. Дуже вдячна депутатському корпусу Зорянської сільської ради та виконавчому комітету за їх роботу. Не зважаючи на зайнятість, кожен з депутатів та членів виконавчого комітету з великою відповідальністю відноситься до покладених на них обов’язків перед громадою села.

В межах повноважень визначених Конституцією та законами України, робота сільського голови, виконавчого комітету, депутатського корпусу була спрямована на реалізацію поставлених завдань визначених Президентом України та Урядом, на закріплення досягнутих у минулому позитивних позицій, пошуку шляхів покращення роботи сільської ради, наповнення бюджету, тісну співпрацю з керівниками установ та організацій, розташованих на території сільської ради, на ефективне використання фінансових та матеріальних ресурсів, на забезпечення інтересів територіальної громади у всіх сферах життя.

Вважаю, що в минулому році спільними зусиллями було досягнуто певних успіхів у соціально-економічному розвитку територіальної громади .

Основні напрямки діяльності сільської ради у минулому році були визначені Програмою соціально-економічного розвитку територіальної громади – головним документом, виконання якого має пряму і безпосередню дію на підвищення рівня добробуту жителів нашого села. Основні завдання Програми соціально-економічного розвитку територіальної громади за 2016 рік в цілому виконані, але здобутки, які маємо бажано мати кращі.

Про свою відкритість та роботу для односельчан свідчить і те, що апарат сільської ради приймає та обслуговує населення не тільки  в приймальний день. Жоден з зорянців не зможе поскаржитись на те, що я будь-кому відмовили в особистому прийомі в прийомний чи неприйомний час.

 Робочий день у нас ненормований. за необхідності працюємо у вихідні дні, вирішуючи ті чи інші питання. За необхідності залучаємо й інших працівників сільської ради.

Задля зручності отримання послуг громадянами нашого села в сільській раді створено штатні посади працівників апарату з реєстрації речових прав та реєстрації місця проживання та спеціаліста з юридичних питань. Тепер зорянцам не потрібно їхати до смт. Сарата для відвідання центру надання послуг.

Протягом звітного періоду сільською радою проведено 15 сесійних засіданьприйнято 209 рішень. Переважна частина прийнятих рішень, це земельні. При раді працювали депутатські комісії. Найбільше, як завжди, працювала Комісія з питань планування, бюджету та ціноутворення та розвитку агропромислового комплексу – земельна комісія, яка провела 13 засідань, розглянувши більше ніж дві сотні заяв та здійснюючи виїзди на місце для обмірів чи вивчення того чи іншого питання.

 Виконавчим комітетом проведено 10 засідань, на яких прийнято  29 рішень. Переважно це питання, що стосуються будівництва – надання будівельних і поштових адрес, надання дозволів та розгляд актуальних питань повсякденного життя села.

 Адміністративна комісія провела  5 засідань, на яких було розглянуто –  6 протоколів, внаслідок чого 6 порушників притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено штрафи.

Доходна частина Зорянського сільського бюджету за 2016 рік склала 9985,0 тис. гривень, в тому числі кошти спеціального фонду склали 284,0 тис. гривень. З них субвенція з Державного бюджету 1250,0 тис. грн. (на виготовлення проектно-кошторисної документації реконструкції водопровідної мережі с.Зоря ), субвенція з районного бюджету склала 2190,0 тис. грн.(в тому числі на утримання освіти, культури – 2077,0 тис. грн. та бібліотечної системи 6,5 тис. грн, капітальний ремонт даху Зорянської амбулаторії -71,5 тис. грн., 35,0 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації розчистки русла р.Сарата).   Власні доходи склали 6545,0 тис. гривень (1/3 доходу сплачує «СВКДружба», сільськогосподарський податок 1462,0 тис. грн., орендна плата  з юридичних 381,5 тис. грн.). Вільний залишок на 2017 рік склав 1081,7 тис. гривень.

Доходна частина за 2016 рік виконана на 119,6 відсотків, без урахування трансфертів. В порівнянні з аналогічним періодом 2015 року власні надходження до бюджету збільшились на 2277,0 тис. гривень. Це відбулося за рахунок збільшення орендної плати за землю в межах та за межами населеного пункту до 6 відсотків орендної плати.

Основною складовою дохідної частини бюджету складає орендна плата за землю (1229,56 тис. грн.) та земельний податок (510,86 тис. грн) та єдиний податок з юридичних осіб та фізичних осіб (2357,09 тис. грн), єдиний податок з сільськогосподарських підприємств (1583,84 тис. грн.).

Загальна площа землі Зорянської сільської ради складає 9630,0 га.

В загалі всі підприємства, організації, фермерські господарства та населення сплачують оренду землі та земельний податок, крім 3 підприємств.

Так, на території Зорянської сільської ради за межами населеного пункту ТОВ «Юг Сервіс ЛТД» (юридична адреса – 65028, м. Одеса, вул. Мечникова, буд. 132, фактична адреса – 68251, Одеська область, Саратський район, с. Зоря, вул. Мира, 349) здійснює використання земельної ділянки без право установчих документів на загальній площі 8,8 га.

На зазначену земельну ділянку є в наявності державний акт від 07.07.1997 Серії ІІ-ОД № 003617 на право постійного користування землею який виданий Саратському виноробному заводу.

ТОВ «Юг Сервіс ЛТД» займається підприємницькою діяльністю та не відноситься до державної або комунальної власності, тому, згідно ст. 93 Земельного кодексу України, підприємство може отримати в строкове платне володіння і користування зазначену земельну ділянку на правах оренди.

Пункт 6 Розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України передбачає, що громадяни та юридичні особи, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але за цим Кодексом не можуть мати їх на такому праві, повинні були до 1 січня 2008 року переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на них.

Відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним, об’єктом плати за землю є земельна ділянка, плата за землю справляється у вигляді податку за землю або орендної плати.

Зорянська сільська рада, на підставі заяви ТОВ «Юг Сервіс ЛТД» «Про передачу в довгострокову оренду, строком на 49 років земельної ділянки площею 8,8 га.» рішенням від 18.12.2008 № 143V, дала згоду на передачу довгострокову оренду, строком на 49 років земельної ділянки площею 8,8 га. ТОВ «Юг Сервіс ЛТД» та клопотала перед Саратською районною державною адміністрацією.

Листом від 05.07.2010 № 62 Зорянська сільська рада зверталась до голови Саратської РДА щодо розгляду питання правомірності використання зазначеної земельної ділянки та отримала відповідь, що листом голови райдержадміністрації від 22.04.2010 № 01/12/20-187, директора ТОВ «Юг Сервіс ЛТД» Волкова І.В. повідомлено про необхідність прибуття до райдержадміністрації для підписання проекту договору оренди землі.

Рішенням Саратської районної ради від 30.12.2010 № 33-VІ, затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки загальною площею 8,8 га, яка надана в довгострокову оренду ТОВ «Юг Сервіс ЛТД». При цьому договір оренди земельної ділянки так і не був укладений.

Листом від 03.08.2011 № 94 Товариство з обмеженою відповідальністю «Юг Сервіс ЛТД» звернулось до Зорянської сільської ради з клопотанням щодо розгляду питання про оформлення у власність земельної ділянки площею 6,46 га.

Зорянською сільською радою було вирішено клопотати перед Саратською РДА щодо надання згоди на короткострокову оренду строком на 1 рік земельної ділянки площею 6,4619 під будівлями та спорудами ТОВ  «Юг Сервіс ЛТД».

Зорянською сільською радою було направлено лист від 09.08.2016 № 08-11/512 до Білгород-Дністровської місцевої прокуратури, щодо врегулювання питання законності використання вказаної земельної ділянки та додаткового надходження коштів до сільського бюджету на що отримано відповідь з рекомендаціями звернутись до місцевого суду з приводу порушених прав, а також даний лист було переадресовано на Саратську району державну адміністрацію.

Також направлено лист від 09.08.2016 № 08-11/513 до Білгород-Дністровського міжрайонного відділу управління Служби безпеки в Одеській області, щодо врегулювання питання законності використання вказаної земельної ділянки та додаткового надходження коштів до сільського бюджету на що відповідь на теперішній час не отримано.

Розрахунково Зорянським сільським бюджетом, при відсутності права користування зазначеною земельною ділянкою щорічно по мінімальним розрахункам втрачається  доходів у сумі 349 272,16 гривень.

Також, на території Зорянської сільської ради за межами населеного пункту Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрон» (код ЄДРПОУ – 31307593, керівник – Ходорковський Данило Михайлович, юридична адреса головного офісу – 03680, м. Київ, вул. Велика Васильковська, буд. 72, фактична адреса філії – 68251, Одеська область, Саратський район, с. Зоря, вул. 28 червня, 200) здійснює використання земельної ділянки (кадастровий номер земельної ділянки – 5124581100:01:001:1040) для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості без право установчих документів на загальній площі 4.1114 га.

ТОВ «Агрон» систематично не сплачує податок на землю, не оформив право оренди на земельну ділянку та не сплачує орендну плату за користування земельною ділянкою.

Розрахунково Зорянським сільським бюджетом на 2016 рік, при відсутності права користування зазначеною земельною ділянкою як найменше втрачено доходів у сумі 462 964,20 гривень.

 За межами населеного пункту Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРАРНИЙ ТОРГОВИЙ ДІМ БОЛГРАД» (код ЄДРПОУ – 32450861, керівник – ФЕДОРОВА ОКСАНА ГЕОРГІЇВНА, юридична адреса головного офісу – 68702, Одеська обл., Болградський район, місто Болград, вул. Госпітальна, буд. 49, фактична адреса – 68251, Одеська область, Саратський район, с. Зоря, вул. 28 червня, 208) здійснює використання земельної ділянки (кадастровий номер земельної ділянки – 5124581100:01:001:1041) для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості без право установчих документів на загальній площі 2,9364 га.

На зазначеній земельній ділянці розміщено комплекс будівель загальною площею 2654,31 квадратних метра які належать на праві власності ТОВ «АГРАРНИЙ ТОРГОВИЙ ДІМ БОЛГРАД» згідно договору купівлі-продажу від 13.12.2008 року.

ТОВ «АГРАРНИЙ ТОРГОВИЙ ДІМ БОЛГРАД» також систематично не сплачує податок на землю, не оформив право оренди на земельну ділянку та не сплачує орендну плату за користування земельною ділянкою.

Розрахунково Зорянським сільським бюджетом на 2016 рік, при відсутності права користування зазначеною земельною ділянкою лише під будівлями втрачено доходів у сумі 29 888,86 гривень.

Крім цього, з метою врегулювання питання законності використання земельних ділянок ТОВ «Юг Сервіс ЛТД», ТОВ «Агрон» та ТОВ «АГРАРНИЙ ТОРГОВИЙ ДІМ БОЛГРАД» були направлені листи до Прокуратури Одеської області (лист від 23.02.2017 № 01-23/123), управлінню захисту економіки Національної поліції в Одеській області (лист від 23.02.2017 № 01-23/125), голові Одеської обласної державної адміністрації (лист від 23.02.2017 № 01-23/124) та Арцизькій об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС в Одеській області (лист від 02.03.2017 № 08-23/147).

Видаткова частина Зорянського сільського бюджету за 2016 рік склала 9783,1 тис.гривень.

Дошкільна освіта

 На балансі Зорянської сільської ради рахуються будівлі 3-х дошкільних закладів. В 2016 році витрати на 3-х дошкільних закладів освіти склали 2757,97 тис. гривень. З них 908,0 тис. гривень за рахунок власних доходів Зорянської сільської ради. Всі працівники дошкільних закладів переведено на 1 ставку, замість 0,75 та 0,25 ставки. Введено додаткову ставку методиста  дошкільної освіти. В 2016 році всі дошкільні заклади забезпечено матеріальними цінностями, які потрібні для якісної роботи закладу. На поточний ремонт дитячих садків та придбання  матеріалів  було використано 200,0 тис гривень. Підключено до швидкісного інтернету Укртелеком що дає змогу впроваджувати новітні технології у вихованні дітей під час занять.

Вартість харчування за 1 день в зорянських дошільних закладах складає 20 гривень, з них  за рахунок коштів сільської ради 12 гривень. Асортимент блюд та продуктів відповідає якості. Температурний режим відповідає нормам.

За рахунок спонсорської допомоги СВК «Дружба» було придбано 1 ноутбук, газонокосарка та  50 ковдр та знижка 10 відсоткова на продукти харчування.

    

Будинок культури

Видаткова частина Зорянського будинку культури у 2016 році склала 965,0 тис. грн., з них за рахунок власних доходів  Зорянської сільської ради 744,0 тис. гривень.

Отримані доходи направлено  на поточний ремонт порога та фасаду будинку культури, костюмерної , кабінету художнього керівника,придбання високоякісної звукової апаратури, заміна дверей, пошив 65 національних костюмів. Також у 2016 році введено 4,5 ставок працівників культури, що дало змогу найбільш якісно працювати будинку культури.

У 2016 Зорянська сільська рада прийняла участь в конкурсі під девізом «Земля батьків, дітей та онуків», який організовано народним депутатом України А.І.Кіссе. В цьому конкурсі територіальна громада с.Зоря зайняла перше місце в номінації «За високий рівень розвитку культури болгарського народу та популяризації ії за межами України». Премія в розмірі 50 тис. гривень отримано Зорянської сільською радою та стала додатком к коштам на які придбано звукову апаратуру. За підготовку матеріалів та участь в конкурсі  дуже вдячна директору Зорянського будинку культури Стояновій Ірині Миколаївні, колишньому директору Зорянської ЗОШ , викладачу фізики Куртову Миколі Андрійовичу та викладачу болгарської мови Арнаутової Олені Власівні.

 За рахунок спонсорської допомоги СВК «Дружба» було придбано 1 ноутбук, 1 микрофон, капітальний ремонт площі будинку культури.

Комунальне підприємство

При сільській раді утворено комунальне підприємство КП «Зорянський сількомунгосп», яке працює по принципу самооплатності та співфінансування Зорянської сільської ради.

У 2016 році Зорянською сільською радою було профінансовано «Зорянський сількомунгосп» на поповнення статутного фонду на загальну суму 569,0 тис.грн.

За рахунок коштів сільської ради фінансується заробітна плата працівників по благоустрою, оплата електроенергії за  вуличне освітлення, придбання насосів та труб для водопостачальної мережі. За рахунок коштів, зібраних з населення оплачуються роботи та вартість ПММ. Усі роботи проводилися сільським комунальним господарством дуже якісне і в малі строки.

 У 2016 році розроблено проект та введено в дію послуга по збиранню сміття від населення. Цим проектом задоволено усе населення села та дозволило поліпшити екологічне становище села Зоря.

Дуже вдячна  за постійну підтримку комунального підпріємства СВК «Дружба», ВКФ ТОВ «Тигос», ФОП Георгієв Г.Г.

Видаткова частина витрат по благоустрію села склала у 2016 році  696,6 тис. грн. Кошти направлено на заміну  вуличного освітлення на економне та альтернативне по вул. Соборна, Першетравнева, Троїцької та центру села, поточний ремонт дренажних каналів центру села, освітлення парку та прилеглого майданчика для відпочинку, встановлення лавок для відпочинку, монтаж та установка 4-х шлагбаумів, очистка смиттезвалища.

У 2016 році Зорянською сільської радою проведено капітальний ремонт доріг на суму 619,0 тис.грн. по вул. Першотравневої та  шкільного провулку.

Зорянською сільською радою проведено видатків по розробці генерального плану села Зоря на суму 279,8 тис. гривень, який дасть змогу жителям села Зоря оформляти власні будинки та надавати в оренду земельні делянкі.

 

Соціальний захист населення.

За  2016 рік заплановано та надано матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення у сумі 470,3 тис. грн., допомога ветеранам війни та праці, учасникам бойових дій  у Афганістані та Чехословакії у сумі 20,7 тис. гривень.

Дуже вдячна за спонсорська допомога дітям інвалідам: СВК «Дружба», Ганєву І.Д., Кирилову І.Г.

Культурні заходи.

Витрати на проведення культурних заходів 195 тис. гривень. У 2016 році проведено на дуже високому рівні свято Нового року, Різдвяні свята, свято до Дня 8 Березня,  День Перемоги, Дня захисту дітей, святкування 185 річниці села Зоря, дня Незалежності України, Дня знань, дня похилого віку, та дня робітників сільського господарства . У 2016 році відбулося відкриття 1 фестивалю болгарського танцю «Єсенно хоро в Камчика»

Спорт

На розвиток спорту в с.Зоря витрати склали 55 тис. гривень. Це організація чемпіонату по улічному турніру по футболу серед вулиць с.Зоря, турніру по вільної боротьбі ім. І.С.Боєва.

Дуже вдячна меценатам зорянського спорту ФК «Зоря» та ФК «Балкани» за дуже високий рівень розвитку Зорянського спорту та популяризації с.Зоря в Україні.

Медіціна

У 2016 році Зорянською сільською радою проведено поточний ремонт стоматологічного кабінету та надано в оренду лікарям стоматологам, які обслуговують населення с.Зоря.

Видаткова частина апарату Зорянської сільської ради у 2016 році склала 1142,0 тис. грн. По апарату сільської ради проведено поточний ремонт трьох кабінетів, коридору та фоє адмінбудівлі. Придбані три  нових компьютера для сільської ради. та мебля. У 2016 році введено в штатний розпис 2 додаткові посади спеціаліста з юридичних питань та державного реєстратора.

Виконуючи Указ Президента №109/2008 від 07.02.2008 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення громадян на письмове звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»,  Зорянською  сільською радою було вжито невідкладні заходи щодо забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення та особистий прийом, обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді.

Так, робітниками сільської ради:

  • завжди надається обґрунтована, повна відповідь за зверненнями громадян, без порушення строків, установлених законодавством,
  • жодної заяви та скарги не було визнано необґрунтованими без роз’яснення заявникам порядку оскарження прийнятих за ними рішень,
  • створені умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг, надається можливість знайомитися з матеріалами перевірок відповідних звернень,
  • узято під особистий контроль сільського голови розгляд звернень та проводиться першочерговий контроль особистого прийому жінок, яким присвоєно почесне звання  України «мати – героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної праці,
  • приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки,
  • запроваджено постійний контроль за організацією роботи посадових осіб сільської ради зі зверненнями громадян,
  • проводиться широка роз’яснювальна робота з питань реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом

Сільською радою запроваджено:

  • постійний моніторинг з питань звернень громадян, його здійснення покладено на секретаря сільської ради;
  • на кожному засіданні виконавчого комітету розглядається питання про роботу зі зверненнями громадян;

На зустрічах з громадянами за місцем проживання роз’яснюється, що в першу чергу потрібно з усіма заявами та скаргами звертатися у сільську раду. На дошці об’яв сільської ради вивішуються графіки прийому громадян посадовими особами сільської ради та вищестоящими органами.

Прийом громадян в сільській раді здійснюється сільським головою, секретарем ради, землевпорядником. Здійснюється  прийом громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян», «Інструкцією з діловодства за звернення громадян в органах державної влади і  місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації».

         Протягом  2016 року у сільську раду звернулося з заявами 330 громадян. За характером звернень першість належить питанням  соціального захисту населення – 160 звернень, з цими зверненнями звертаються соціально незахищені категорії з проханням надати матеріальну допомогу на лікування, та на вирішення соціально-побудових питань у зв’язку з важкім матеріальним становищем. Друге місце займають питання з аграрної політики та земельних відносин – 151 звернення, в основному це питання по передачі у приватну власність земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та присадибні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Третє місце займають звернення  віднесені до комунального господарства -18, це в основному питання пов’язані з подачею питної води. Повторних звернення та  колективних заяв не було.

         Працівники сільської ради надають допомогу населенню в оформленні різного виду довідок. Паспортист сільської ради не тільки оформлює документи на прописку и виписку, а й особисто передає ці документи в паспортний стіл, також привозить вже оформлені документи. Також ведеться прийом по оформленню документів на одержання субсидій та допомоги при народженні дитини. Відповідальний працівник сільської ради особисто відвозить ці документи в районний відділ управління труда та соціального захисту населення. Це все направлено на максимальне збільшення надання послуг населенню та попередженню скарг та невдоволення серед жителів села. Тому повторні скарги та заяви не надходять.

         Систематично на засіданнях виконавчого комітету розглядається питання про організацію прийому звернень громадян в сільській раді. Секретарем сільської ради проводиться щомісячний моніторинг звернень громадян, який щомісячно розглядається на виконкомі.

 Хочу висловити велику подяку усім платникам податків Зорянської сільської ради. Хай ваш бізнес процвітає та дає змогу нашу селі Зоря бути ще кращим та потужнім.

Зорянський сільський голова                           В.Д.Райчева